Marginal Column

Aveţi întrebări suplimentare?

Aici veţi găsi răspunsuri la cele mai frecvente întrebări.

“Prin acest program, standard în lumea Bosch, voi beneficia de traininguri şi voi fi ghidat de un mentor. Voi acumula cunoştinţe de specialitate şi voi avea parte de primele mele experienţe ca şi manager.”

Programul Junior Managers
Un prim pas promiţător în cariera dumneavoastră de management

Content

Vă interesează managementul internaţional? Programul nostru Junior Managers este un început promiţător in acest sens. Vă oferim motivaţia de a lucra la capacitate maximă şi vă vom învăţa tot ce trebuie să ştiţi în calitate de director la Bosch. Veţi cunoaşte totul despre companie, veţi primi rapid responsabilităţi şi vă veţi dezvolta abilităţile personale. Acceptaţi provocarea!

Bosch reprezintă mai mult decât crezi!

Avantaje pentru dumneavoastră:

  • Vă veţi dezvolta abilităţile de management şi de luare a deciziilor implicându-vă multilateral în diferite proiecte şi activităţi zilnice
  • Posibilitatea de a te alătura unei echipe multiculturale într-o companie mulţinatională fascinantă, cu o lunga istorie în dezvoltarea de tehnologii.
  • Veţi beneficia de îndrumarea unui mentor cu experienţă şi a unor directori seniori, inclusiv feedback regulat.
  • Veţi acumula experienţă la nivel internaţional. În cadrul programului, veţi fi repartizat şi în străinătate.
  • Veţi avea ocazia de a face parte dintr-o echipă globală. La Bosch, nu veţi lucra doar cu oameni din aceeaşi clădire, ci şi cu colegii din alte ţări, prin intermediul reţelelor virtuale.
  • Veţi semna cu noi un contract de muncă pe perioadă nedeterminată.
  • Veţi stabili relaţii profesionale extinse în cadrul companiei, care vă vor aduce avantaje pe termen lung.
  • Vă veţi stabili programul conform intereselor personale; astfel, vă puteţi implica în modelarea viitorului dumneavoastră.
  • Transport gratuit, în cazul locaţiilor care sunt plasate în afara oraşului (ex.: fabrica Jucu).

Perspectivele sunt excelente: Franz Fehrenbach, fostul preşedinte al Consiliului de Administraţie, a participat de asemenea la programul Junior Manager.

Cerinţe şi responsabilităţi:

Aţi finalizat studiile universitare sau post-universitare în domeniul tehnic, ştiinţe naturale sau afaceri cu rezultate excepţionale. Puteţi face dovada unei experienţe relevante şi a cel puţin şase luni de lucru în străinătate.

În plus, trebuie să daţi dovadă de:

  • Spirit antreprenorial şi abilităţi de conducere
  • Capacitate de inovaţie, creativitate şi dorinţa de a învăţa
  • Simţul responsabilităţii şi capacitatea de a lucra individual
  • Iniţiativă şi nivel ridicat de angajament
  • Activităţi extracuriculare
  • Spirit de echipă şi competenţe sociale
  • Deschidere către multi-culturalitate
  • Cunoştinţe excelente de limbă engleză; limba germană/alte limbi străine reprezintă un avantaj

Modalitatea de înscriere:

Consultaţi pagina cu locurile de muncă pentru a vedea care sunt posturile vacante din programul Junior Managers. Vă puteţi înscrie pe website-ul nostru de cariere prin completarea formularului online de aplicare, la care puteţi ataşa documentele dumneavoastră personale (scrisoare de intenţie, CV, etc.).

Dacă aveţi întrebări sau aveţi nevoie de mai multe informaţii, ne puteţi contacta oricând prin accesarea adresei de email aferentă fiecărei locaţii:

  • blaj.student@ro.bosch.com;
  • buk.student@ro.bosch.com;
  • cluj.student@ro.bosch.com;
  • tim.student@ro.bosch.com.

Despre program

Programul urmăreşte o abordare şi standarde unitare la nivel mondial, în ceea ce priveşte conţinutul pregătirii şi obiectivele de dezvoltare. Veţi urma un program de pregătire de maxim 24 de luni structurat pe patru până la şase etape, cu treceri prin arii diferite de activitate ce vor include şi un stagiu de practică în străinătate pentru a căpăta o expunere globală şi internaţională.

Veţi beneficia de pregătire specializată care să vă asigure preluarea sarcinilor de conducere şi dezvoltarea abilităţilor de management, prin implicare în diverse proiecte, traininguri specifice, seminarii şi workshop-uri, concentrarea fiind pe “învăţarea la locul de muncă” prin implicarea în sarcini concrete operaţionale şi pe suport din partea mentorului personal.